Antalya firması İngiltere pazarında büyüyor

Antalya Sektörel

Corendon Airlines, 2022 yaz sezonunda İngiltere pazarına sunduğu uçuşlarına 2023’te yeni hatlar ekleyerek devam ediyor.

thumbsbc072d448e666ce0c9563c217d3ca66870jpg_20230403165030797.webp

Corendon Airlines'tan yapılan açıklamaya göre, Corendon Airlines, İngiliz turistlerin Türkiye'ye yoğun ilgisini de göz önünde bulundurarak, 2023 yılında İngiltere-Türkiye uçuş programını genişletti.

Geçen sene İngiltere'nin 5 havalimanından Türkiye'ye direkt uçuş sunan Corendon Airlines, 2023 sezonunda uçuş planını yeni hatlarla zenginleştirerek İngiltere'den uçuş sunduğu havalimanı sayısını arttırdı. Londra, Birmingham, Manchester, Newcastle ve Glasgow'dan Antalya ve Dalaman'a uçuşlar gerçekleştirecek olan Corendon Airlines, 2023 uçuş planına bu hatların yanı sıra Bristol'ı da ekledi.

SEZONU BRİSTOL-ANTALYA UÇUŞU İLE AÇTI

Londra-Antalya hattında geçen sene olduğu gibi 2023'te de günlük uçuş sunmaya devam edecek olan hava yolunun İngiltere operasyonu 1 Nisan’da başladı. Bristol-Antalya hattındaki ilk uçuşunu yaparak sezonu açan Corendon Airlines, bu hattaki ilk uçuşunu 185 yolcu ile gerçekleştirdi. Uçuştan önce Bristol Havalimanı apronunda Corendon Airlines uçuş ekipleri ile Bristol Havalimanı yetkilileri bir araya geldi. İngiltere kalkışlı uçuşlarına olan talep üzerine Corendon Airlines geçen haftalarda 2024 yaz uçuşlarını da satışa açtı. Tatilini erken planlamayı tercih eden İngiliz turistlere alternatif sunmaya devam eden hava yolu 2024 yaz planında aynı şehirlerden uçuş sunmaya devam edeceğini belirtti.

"Uçuş destinasyonlarımızın sayısını da artırmayı hedefliyoruz"

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan, şunları kaydetti: "Geçtiğimiz sene İngiltere pazarı tüm sezon operasyonlarımızı sürdürdüğümüz ilk yıl oldu. İngiliz turistlerin tatil destinasyonu olarak Türkiye'yi önceliklendirmesi ve uçuşlarımıza olan ilgisinden dolayı memnun olduğumuz bir sezon geçirdik. Yüksek talebi karşılayabilmek adına sezon ortasında kapasitemizi artırdık. Bu sene bu trendin yine yükselerek devam edeceğini öngörerek İngiltere pazarına Antalya ve Dalaman için geniş bir uçuş planı sunduk. 2023 sezonunda uçuş ağımıza Londra, Manchester, Birmingham, Newcastle ve Glasgow'un yanısıra Bristol'ı da ekleyerek uçuşlarımızın daha fazla noktadan ulaşılabilir olmasını hedefledik. Geçtiğimiz yıla göre daha erken aksiyon alarak 2024 yaz sezonu biletlerini de satışa açtık. Şu an için sadece Antalya uçuşlarımızın bulunduğu planı ilerleyen haftalarda genişletmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde sadece İngiltere'den uçtuğumuz noktaları değil, uçuş destinasyonlarımızın sayısını da artırmayı hedefliyoruz." (AA)


  • Yayımlanma Tarihi: 03 Nisan, 2023 17:44
  • Güncellenme Tarihi: 03 Nisan, 2023 17:11