Basketbol ateşi Kepez’de yanacak

Antalya Sektörel

İkinci Lig’e çıkma hedefindeki Kepez Dokuma Spor ile Antalya’da yeniden basketbol ateşi yakmak istediklerini belirten Başkan Çatal, basketbol severlerden İzmir maçında destek istedi.

Kepez-Basketbol-2JPG_20230406145813018.webp

Antalya’da basketbol ateşini yeniden yakmayı hedefleyen Kepez Belediyesi Spor Kulübü, hem erkek hem de kadın takımlarıyla üst liglerde yer alma mücadelesi veriyor. İkinci lige yükselme hedefindeki EBBL (Erkek Büyük Basketbol Ligi) takımı Kepez Dokuma Spor, Pazar günü Turgut Özal Spor Salonu’nda saat 17.00’de İzmir temsilcisi ile zorlu mücadeleye girecek.

Antalyalı basketbol severlerden karşılaşmada seyirci desteği isteyen Kulüp Başkanı Hakan Çatal, “Antalya basketbolunda bir ivme kaybı hissediyoruz. Önceki sezonlarda 1. ve 2. ligde şehrimizi temsil etmiştik. Şu anda erkek ve bayan takımlarımızla basketbol ateşini tekrar yakmak üzere atılıma çıktık” diye konuştu.

ÇIKMA ŞANSI YÜKSEK

Antalya’ya yeni bir nefes olarak gelen Kepez Dokuma Spor, deprem bölgesinden gelen bir oyuncu transferi dışında Antalyalı gençlerden oluşuyor. Antalya’nın öz kaynakları ile harekete geçtiklerini açıklayan Çatal, “Pandemi ve ardından deprem etkisiyle 90-100 olan lige katılım, bu sezon 24’e düştü. Dolayısıyla 2. Lig’e çıkma şansımızı yüksek görüyoruz. Tekrar liglerde yer almak istiyoruz” dedi.


  • Yayımlanma Tarihi: 06 Nisan, 2023 15:28
  • Güncellenme Tarihi: 06 Nisan, 2023 15:00