Maraş’ın Kahraman Kadınları YÖREX’te

Gözde Dolayman

Deprem felaketinde çok sayıda üyenin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği, hayatta kalan az sayıdaki üyesi ile YÖREX’te stant açtı. Dernek Üyesi Lale Kahveci, Maraş’ın Kahraman kadınlarının bir an önce ayağa kalkması için YÖREX’teki stantta destek beklediklerini söyledi.

Marasin-Kahraman-Kadinlari-YOREXte_2fb8283c-f84b-429a-96cc-9b3db8e54178.webp

Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği, YÖREX’te açtığı stant ile Maraş’a özgü el emeği ürünleri sergiliyor. 2 Binden fazla üyesi olmasına rağmen deprem felaketinde çok sayıda üyesini kaybeden derneğin üyesi Lale Kahveci, derneği 5 kurucu üye ile hayata geçirdiklerini, kısa sürede 2 Bin’den fazla üyeye ulaştıklarını belirterek, deprem felaketinde çok sayıda üyelerini kaybettiklerini söyledi.

KAYNATILAN DEĞİL, GÜNEŞTE KURUTULAN ÜRÜNLER

Karacasu Koyteyner Kent’te kalan kadınların ürettiği ürünleri YÖREX’te sergilediklerini belirten Kahveci, “Kaynatılarak değil, tamamen güneşte kurutulan Somak ekşisi, ev salçaları, domates kurusu, Kahramanmaraş tarhanası, gün pekmezi gibi ürenlerimiz var. Kadınlar hem üreterek rehabilite oluyor, hem de hayata daha kolay ve kısa sürede tutunmaları hedefleniyor. Sonuçta ayağa kalkmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

AYAĞA KALKMAK İSTİYORUZ

Kadınların ana ve üreten bireyler olduğunu hatırlatan Lale Kahveci, şunları söyledi: “Depremde kaybettiğimiz üyelerimiz nedeni ile Antalya’ya getirdiğimiz ürün sayısında düşüş yaşadık. Kadınlarımızın el emeklerinin sergilendiği için YÖREX’e büyük önem veriyoruz. Kahraman kadınların bir an önce ayağa kalkması için Kahramanmaraş ürünlerine daha çok ilginin gösterilmesini bekliyoruz”.


Haber: Gözde DOLAYMAN


  • Yayımlanma Tarihi: 05 Kasım, 2023 15:06
  • Güncellenme Tarihi: 05 Kasım, 2023 15:06