Düzce’nin tüm güzellikleri YÖREX’te

Ceren Başbay

Düzce’nin coğrafi işaretli ürünlerini ve doğal güzelliklerini tanıtmak için YÖREX’te stant açan belediyeye bağlı BELTUR A.Ş. Genel Müdürü Erdem Yılmaz, “Yöresel ve kültürel zenginlikleri ile Düzce, herkesin görmesi gereken bir yer” dedi

Duzcenin-tum-guzellikleri-YOREXte_759251ea-86bc-4999-8479-9de30c143cad.webp

Düzce Belediyesi’ne bağlı BELTUR A.Ş. Genel Müdürü Erdem Yılmaz, YÖREX’te açtıkları stant sayesinde hem kültürel faaliyetlerini, hem de yöresel ürünlerini tanıtıyor. BELTUR olarak YÖREX’e ilk kez katıldıklarını belirten Yılmaz, “Düzce’de 9 sosyal tesisimiz var. Birisi de mutfak sanatları merkezi. Aynı zamanda gastronomi okulumuz var. Burada hem eğitim, hem workshop yapıyoruz. Buralarda üretilen yaklaşık 50 çeşit ürünümüz var ve bunları YÖREX’te sergiliyoruz. Tamamen yöreye uygun ürünleri ambalajlıyor ve bu fuarlarda tanıtıyoruz” şeklinde konuştu.

DÜZCE’İN YÖRESEL ÜRÜNLERİ

Düzce’de 14 coğrafi işaretli ürünün bulunduğunu belirten Erdem Yılmaz, şu bilgileri verdi: “Kokulu üzüm suyu, Düzce acukası, dağ çileği reçeli, ıhlamur reçeli, kızılcık marmelatı, kestane kabağı, turşu çeşitleri, Akçakoca fındık ürünleri, dekinucu konservesi, sarma gibi ürünlerimiz var. YÖREX’te Düzce’yi ön plana çıkarmayı hedefliyoruz. Katılım çok iyi, bizim de tanıtım ve satışlarımız var. Burada ayrıca Düzce Beledriyesi’nin kültürel faaliyetlerini de tanıtıyoruz. Çünkü Düzce spor, tarih, antik kent, deniz, mağaralar gibi turizm adına çok sayıda ögeyi barındıran bir yer. Ankara-İstanbul arasında kalan ilimiz, herkesin görmesi gereken güzelliklere sahip. Herkese ‘Düzce’ye gel’ diyoruz.

Haber: Ceren Başbay


  • Yayımlanma Tarihi: 03 Kasım, 2023 14:53