Korkuteli'de geleneksel 23 Nisan etkinlikleri başladı

Antalya Sektörel

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları Recep Gürbüz Spor Salonu'nda başladı.

Korkuteli-23-Nisan-4-jpg_20230407103442551.webp

Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakaları kapsamında dün oynanan yakartop müsabakalarında genç kızlarda Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi birinci, Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesi ikinci, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Yakartop, mendil kapmaca, tombik, yağ satarım bal satarım gibi geleneksel oyunların oynandığı müsabakalar ile ilgili konuşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç, "Oyun çocuğa sorumluluk almayı, iş birliğini öğretir. Çocuğun kendine güvenini geliştirme, karar verme, girişimci olma, problem çözme yeteneklerinin gelişmesine, özgür bir birey olarak gelişimine ve sosyalleşmesine yardımcı olur. Geleceğimizin güvencesi olan canlarımız çocuklarımızı, sağlıklı bireyler olarak yarınlara hazırlamak hepimizin insanlık görevidir. Teknolojinin ağına hapsolmaya başlayan çocuklarımız geleneksel çocuk oyunları müsabakaları ile tekrardan bireysel, sosyal, rekabetçi ve bedensel gelişimlerle tamamlamaya başladılar. Bizler toplumun en küçük halkası olan ailenin tamamına çocuklar ile dokunarak pozitif yansımaların gelecek nesillere ve büyümüş bireylere kadar gideceğine inanmakta ve bu yolda kendimizi geliştirerek devam etmekteyiz" dedi. (DHA)


  • Yayımlanma Tarihi: 07 Nisan, 2023 13:42
  • Güncellenme Tarihi: 07 Nisan, 2023 10:53