1207 Antalyaspor'a uluslararası ödül

Görkem Dellal

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), Kadınlar Süper Ligi'nde mücadele veren 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı'na ödül verdi. 

1207-Antalyaspora-uluslararasi-odul_652051c9-9303-4128-a6d2-0eaa968bbec7.webp

Türkiye Kadınlar Süper Ligi'nde Antalya'yı temsil eden 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı'na Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından 20 yılı aşkın süredir kadın futboluna hizmet ettiği, Antalya'nın tanıtıman katkıda bulunduğu ve istikrarı nedeni ile ödül verildi. Kaleiçi'nde yer alan ünlü Yivli Minare manzarası eşliğinde yapılan törende ödülü IFFHS Başkan Vekili Robert Ley, Kulüp Başkanı Süleyman Türk'e verdi. Organizasyonunda kulüp teknik direktörü Hüseyin Türk ve futbolcular da hazır bulundu.

LEY: TÜRKİYE'DE VERDİĞİMİZ İLK ÖDÜL

Yaklaşık 35 yıldır tanınmış uluslararası futbolcuları ödüllendirdiklerini belirten IFFHS Başkan Vekili Robert Ley, "120 ülkeyi bünyesine alan, 1987 yılından bu yana spor camiasını ödüllendiren bir kuruluşuz. Pele'den başlayarak Messi, Cristiano Ronaldo'yu ödüllendirmiş bir kuruluşuz. Ödülümüz kulüpler için özel yaptığımız bir ödül. Klasman olarak bir durumu yok ama futbol için verdikleri mücadeleden dolayı Antalyaspor'u ödüllendirmek istedik. Antalya'yı seçmemizdeki neden ise 20 yılı aşkın süredir kadın futboluna hizmet verdiği, uluslararası ve herkesin tanıdığı bir şehir olduğu için. İleride daha da iyi şeyler yapacaklarını düşündüğümüz için Antalyaspor'u seçtik. Bizim amacımız futbolun gelişimini sağlayan kulüpleri ödüllendirmek. Türkiye'de verdiğimiz ilk ödül 1207 Antalyaspor'un oldu" diye konuştu.

TÜRK: LAYIK GÖRENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı Başkanı Süleyman Türk ise "Uzun yıllar kadın futbolunda emek veren bir takımız. Şehrimizden maalesef yeteri kadar desteği alamayan bir takımız ve buna rağmen uzun yıllar hem Türkiye liginde hem de uluslararası maçlarda yer alıyoruz. İki kulvarda da elimizden geldiğince mücadele veriyoruz. Bize böyle bir ödülü layık gördükleri için çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Haber: Görkem Dellal


  • Yayımlanma Tarihi: 20 Kasım, 2023 15:59
  • Güncellenme Tarihi: 20 Kasım, 2023 15:59