Aksulular iftarda bir araya geldi

Antalya Sektörel

Aksu Belediyesi’nin Pınarlı Mahallesi Anfaş Fuar Merkezi önünde düzenlediği geleneksel iftar programı bu yıl da binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Aksu-Iftar-1JPG_20230410103438014.webp

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve eşi Ümmü Şahin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, Aksu protokolü, milletvekili aday adayları, siyasi partilerin temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Semazen gösterisi ile başlayan programda Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin bir iftar sofrasında daha bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Şahin; “2014 yılında geldiğimizde ne yaparsak sizlerin teveccühünü alacağız, sizlerin hakkını koruyacağız, şeffaf olacağız demiştik. Çalkaya sorununu çözdük. Atatürk Mahallesi için özel yasa çıkarttık. Hastane inşaatımız, mesire alanı inşaatımız devam ediyor. Hükümet konağı, kent meydanı, dere ıslahlarıyla çok iş yaptık. Sizlere bugün bir müjde vereceğiz. Pınarlı için de size sözümüz vardı. Yılların çözülemeyen sorunlarını çözdük. Pınarlı’da da evraklarını verenlerin tapularını vermeye başlıyoruz. Gelecek hafta vermeye başlayacağız. Şu an Pınarlı’da bir dönüm yeri peşin alırsanız 64 bin liraya alacaksınız. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Cumhurbaşkanımıza, Dış İşleri Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Başkan Şahin’in ardından kürsüye çıkan Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise iftar sofrasında hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Çavuşoğlu, “Bizleri bir araya getirdiği için Halil Başkana teşekkür ediyorum. Buraya gelmeden önce Antalya’da TOGG’u gördüm. Sizler de gördünüz mü beğendiniz mi? Yapamazlar diyorlardı ama Recep Tayyip Erdoğan biz söz verdi mi yerine getirir. Burada depremzede kardeşlerimiz de var. Hepsine bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Tarihimizin en büyük acısını yaşadık. Ama yaralarımızı hep birlikte saracağız. Kalıcı konutların yapımına, hastanelerin yapımına başladık. İnşallah bir yıl içinde şehirlerimizi yeniden inşa edeceğiz. Vatandaşlarımıza daha sağlam binalar yapacağız. Her afetten çıkaracağımız dersler olduğu gibi daha sağlam binalar yapmak da boynumuzun borcu. Dünyanın her yerinden destekler gördük, hepsine teşekkür ediyoruz. Dünyada pek çok sorunlar var ama bu sorunların çözümünde Türkiye baş aktör. Biz dengeli bir politika izliyoruz, dünyanın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Terörle mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Gecede, Aksu İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ iftar duasını yaparken, Çakır Osman Şahin de şiir okudu.


  • Yayımlanma Tarihi: 10 Nisan, 2023 11:46
  • Güncellenme Tarihi: 10 Nisan, 2023 11:44