Aras Kargo’dan verimliliğine yeni yatırım

Antalya Sektörel

Aras Kargo, 5 bin araçlık filosuna kattığı yeni nesil 37 çekici ve 32 römorktan oluşan araç yatırımı ile operasyonunu daha verimli ve modüler bir modele taşıyor. Yeni römorklu araçlar uğramalı hatlarda zaman kaybetmeden römorku bırakıp, diğer hatta doğru yoluna devam edebilecek. Hafifleyen araçlar zaman tasarrufunun yanı sıra yakıt tasarrufu ile enerji maliyetinde avantaj sağlayacak.

Aras-Kargojpg_20230408110830157.webp

Aras Kargo, yeni araçlarını İkitelli Transfer Merkezi’nde; Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Baran Aras ve Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde kurumsal müşterilerine tanıttı. 

ARAS: ARAÇ FİLOMUZA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLA İŞ ORTAKLARIMIZA ÇOK DAHA ETKİN BİR HİZMET VERECEĞİZ

“Aras Kargo’nun bundan 44 yıl önce başlayan yolculuğunda çok önemli mesafe kat ettik” diye konuşan Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Baran Aras şunları söyledi:

“Yurdun her bir köşesine ulaşmakla kalmadık, Avrupa’ya teknoloji ihraç eden, Azerbaycan’da kendi markamızla hizmet veren bir noktaya ulaştık. Araç filomuza yaptığımız yatırımla iş ortaklarımıza çok daha etkin bir hizmet vereceğiz.”

"İNOVASYON VE OPERASYONEL VERİMLİLİK YOLCULUĞUNDA YENİ BİR ADIM"

“Yeni araç yatırımımız, inovasyon ve operasyonel verimlilik yolculuğumuzda yeni bir adım” diyen Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Araç filomuza eklediğimiz 37 çekici ve 32 römork ile daha modüler ve verimli bir nakliye operasyonunu mümkün kılıyoruz. Römorklu araçlarımız sayesinde uğramalı hatlarda zaman kaybetmeden römorku bırakıp; aracımız diğer hatta doğru yoluna devam edebiliyor. Dingil sayısı azalan, hafifleyen araçlar zaman tasarrufunun yanı sıra bize yakıt tasarrufu, yani enerji maliyetinde avantaj sağlayacak. Yakıt tasarrufumuzla karbon salımımızı da aşağı çekerek, sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmamızda önemli bir adım daha atmış olacağız” dedi. (DHA)


  • Yayımlanma Tarihi: 08 Nisan, 2023 13:26
  • Güncellenme Tarihi: 08 Nisan, 2023 12:34