Jandarmadan çocuklara bisiklet kullanma eğitimi

Antalya Sektörel

Antalya’nın Kumluca ilçesinde trafik jandarmaları öğrencilere bisiklet kullanma eğitimi verdi, kask ve reflektif yelek hediye etti.

trafik-jandarmajpg_20230406143635804.webp

Antalya Kumluca’da, Cumhurbaşkanlığı Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında incinebilir yol kullanıcıları olan bisiklet kullanıcılarına yönelik Kumluca ilçesinde bulunan anaokulu, ilk ve ortaokul öğrencisi olan yaşları 5 ila 15 arasında 200 öğrenciye trafik parkurunda eğitim verildi. Eğitimlerde bisiklete binme, karayolunda bisiklet sürme, kask kullanmanın faydaları, reflektif özellikli kıyafet giyme zorunluluğu ve temel trafik kulları eğitimi verildi.

Trafik jandarması timlerince eğitime katılan çocuklara yaşlarına uygun 200 koruyucu kask ve reflektif yelek hediye edildi. Hediye edilen kask ve yeleklerini giyen çocuklar parkurda deneme sürüşü yaptı. Sürüş sırasında trafik jandarmaları parkurda bulunan trafik ışık ve işaretleri ile yaya yollarında geçme eğitimini uygulamalı olarak öğrencilere anlattı. (DHA)  • Yayımlanma Tarihi: 06 Nisan, 2023 15:29
  • Güncellenme Tarihi: 06 Nisan, 2023 16:12