ATSO ile MMO arasında eğitim protokolü

Antalya Sektörel

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi arasında 14.Grup (Akaryakıt ve Gaz Ürünleri) üyelerine yönelik 'Eğitim Programı Sözleşmesi' imzalandı.

ATSO-2jpg_20230407161026956.webp

ATSO Başkanı Ali Bahar ve MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca arasında imzalanan protokol ile tüp satışı ile uğraşan firmalarda çalışan personele 'LPG Otogaz İstasyonları Taşıt Dolum Personeli (Pompacı)' ve 'Tüplü LPG Dağıtım Personeli' eğitimleri verilecek.

Söz konusu işbirliği protokolünün 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren 3 yıl geçerliliği olacağını kaydeden ATSO Başkanı Ali Bahar, “Bu eğitimlerde oda üyesi firmalarımıza ve çalışanlarına eğitim bedeli üzerinden yüzde 25 oranında indirim uygulanacak. İşbirliğinden dolayı Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'ne, şube başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi. Eğitimlerin sektör mensubu üyelere ve çalışanlarına fayda sağlaması temennisinde bulunan Başkan Bahar, “Meslek komitelerimizin, kentimizin ve üyelerimizin faydasına gerçekleşen tüm çalışmalarından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu eğitimlerin gerçekleşmesi, çalışanlarımızın da büyük yararına olacak" diye konuştu.

ORTAK AKILLA ÇÖZÜME ULAŞACAĞIZ

Mesleki eğitime verdikleri öneme işaret eden Başkan Bahar, “Komite çalışmalarımızın sektöre yönelik eğitimler yapıyor olması bizim için çok değerli. Her şeyden önce üyelerimizin ve sektör çalışanlarının kendi işleriyle ilgili sektörel tecrübe kazanması hepimiz adına büyük bir artı" dedi. Proje odaklı ve sektörlerin istifade edeceği eğitimlere dikkati çeken Başkan Bahar, “Ortak akılla çözüme ulaşmak için kurum olarak elimizden geleni yapacağız, proje odaklı ve vizyoner bir ATSO olarak çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, ara eleman hususunda sektördeki sıkıntıyı gördüklerini ve sürekli çözüm önerilerinde bulunduklarının altını çizerek, “Sadece önermekle kalmıyor, oda üyesi meslektaşlarımızın meslek içi eğitimlerinin yanı sıra ara eleman yetiştirme kursları ile bu alanda da sektöre yoğun destek sağlıyoruz. Bu anlamda ATSO ile yaptığımız protokolü önemsiyor, Başkan Ali Bahar ve ATSO Yönetimine teşekkür ediyoruz" dedi. (DHA)


  • Yayımlanma Tarihi: 07 Nisan, 2023 17:39
  • Güncellenme Tarihi: 07 Nisan, 2023 16:29