Vali Yazıcı, anaokulu temeli attı

Antalya Sektörel

Vali Ersin Yazıcı, Kepez'de yapılacak olan 12 derslikli Kepez Kültür Anaokulu'nun temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Vali Yazıcı, "Attığımız bu temel ile çocuklarımızın ve ülkemizin yarınlarına yatırım yapıyor, ülkemizin yarını olan yavrularımıza güzel bir okul kazandırıyoruz" dedi.

Vali-Yazici-Kepez-Anaokulu-2jpg_20230404175957552.webp

Vali Ersin Yazıcı, Kepez ilçesinde tamamı devlet tarafından yapılacak olan 12 derslikli Kepez Kültür Anaokulu'nun temel atma törenine katıldı. Törene Vali Yazıcı'nın yanı sıra Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Kepez Kültür Mahallesi Muhtarı Erol Zeybekoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törendeki konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Vali Yazıcı, "Güzel bir ana tanıklık etmek için bir aradayız. 'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum' diyen bir anlayışın, bir inancın mensupları olarak burada eğitime ilk adımın atılacağı 12 derslikli anaokulumuzun temelini atıyoruz. İnşallah bu güzel okulumuzun büyüdüğünü ve çok kısa zamanda tamamlandığını hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

EĞİTİM HER ŞEYİN BAŞI

Eğitim konusunda yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, "Sizinle beraber bu mutluluğu ve heyecanı ben de yaşıyorum. Eğitim her şeyin başı. Devletimizin şüphesiz son yıllarda eğitim alanlarında birçok yatırımı oldu. Bu da onlardan biri. Dünyanın süper liginde olmak istiyorsak eğitim alanındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz" dedi.

Konuşmasının son kısmında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkürlerini bildirdi. Vali Yazıcı'nın konuşmasının ardından edilen dualar eşliğinde çocukların ve protokol üyelerinin butona basmasıyla anaokulunun temeli atıldı.(DHA)


  • Yayımlanma Tarihi: 05 Nisan, 2023 09:43
  • Güncellenme Tarihi: 05 Nisan, 2023 11:25