Öğretmenlere “Duygusal Dayanıklılık ve Bilinçli Farkındalık” Eğitimi

Antalya Sektörel

Anadolu Vakfı’nın “Değerli Öğretmenim Programı”, öğretmenlerin depremin psikolojik etkileri ile başa çıkabilmelerini sağlamayı hedefleyen “Duygusal Dayanıklılık ve Bilinçli Farkındalık” eğitimi ile eğitimcileri destekliyor.

anadolu-vakfijpg_20230317121819072.png

Anadolu Vakfı’nın, güçlü eğitmen kadrosu ile hem öğretmenlerin hem de gençlerin geleceğine katkı sağlamayı hedeflediği Değerli Öğretmenim Programı, “Duygusal Dayanıklılık ve Bilinçli Farkındalık” eğitimi ile devam ediyor. Türkiye’deki tüm eğitimcilere katılım imkanı sunulan çevrim içi eğitim ve seminer programı kapsamında 21 Mart Salı günü “Duygusal Dayanıklılık ve Bilinçli Farkındalık” eğitimi düzenlenecek.

Eğitim programında Anadolu Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanındaki eğitimcilerle 20:00 – 22:00 saatleri arasında çevrim içi olarak bir araya gelecek.   Deprem ile başa çıkabilme temasına odaklanan eğitim; kişilerin yaşamın her ânında, kendi duygu, değer ve inançlarının farkında olarak, kendilerini bütünsel bir şekilde kabul edip iç motivasyonlarını sağlayabilmeleri konusunda desteklemeyi amaçlıyor. Eğitimde kişilerin hayata karşı seçtikleri tutum ve davranışlarında olumlu düşünebilmelerini sağlamak için farkındalıklarını arttırmak hedefleniyor.  

Vakıf destekte bulunuyor

Anadolu Vakfı, depremin ilk günlerinden bu yana,  depremzedelerin ihtiyacı olan malzemeler ile Anadolu Grubu’nun tüm şirketlerinden gönüllü çalışanların bağışlarını, yetkili kuruluşlar aracılığı ile deprem bölgelerine ulaştırdı. Projeleriyle depremden etkilenen paydaşlarının maddi ve manevi ihtiyaçlarına odaklanan Vakıf, depremden etkilenen 100’den fazla bursiyerine ek burs ödemesi yaparak destekte bulundu.

Ücretsiz psikolojik destek

Geçtiğimiz günlerde, depremzede ve depremden etkilenen bursiyerleri için “Deprem Psikolojisi Etkinliği” düzenleyen Vakıf, ayrıca bursiyerlerine ücretsiz psikolojik destek hattı da sunuyor. Bununla beraber Anadolu Vakfı, üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle bursiyerlerin ihtiyacı doğrultusunda bilgisayar kampanyası başlattı. Bu kapsamda toplanan bağışlar ile bursiyerler için bilgisayar alımı yapılacak.


  • Yayımlanma Tarihi: 17 Mart, 2023 12:18
  • Güncellenme Tarihi: 21 Mart, 2023 12:40