Kepez’in kreşlerinde mezuniyet coşkusu

Belediye Basın Bülteni

Kepez Belediyesi bünyesinde ilçenin 6 noktasında faaliyet gösteren Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin Teomanpaşa, Özgürlük ve Sakarya şubelerinde mezuniyet coşkusu yaşandı.

Kepezin-kreslerinde-mezuniyet-coskusu_b58032e2-a854-4849-9c0c-0c30f819a901.webp

Kepez Belediyesi’nin yoğun talep gören Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin Ahatlı, Varsak ve Erenköy şubelerinden sonra, Teomanpaşa, Özgürlük ve Sakarya şubelerinde de mezuniyet töreni düzenlendi. Teomanpaşa, Özgürlük ve Sakarya şubelerinin, Erdem Bayazıt Kültür Merkezindeki mezuniyet töreninde minik öğrenciler, renkli gösterilerle ebeveynlerini gururlandırdı.  Yoğunluk nedeniyle şubelerin mezuniyet törenleri farklı gün ve saatlerde düzenlendi. İlk olarak Cumartesi günü Teomanpaşa ve Özgürlük şubeleri mezuniyet törenlerini gerçekleştirdi. Pazar günü Sakarya Şubesi'nin minik öğrencilerinin sergilediği gösterilerle, Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin 2023-2024 eğitim yılı son buldu. Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin de, çocukların coşkusuna ve ailelerin gururuna ortak oldu. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki mezuniyet törenine Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın ve öğrenci aileleri katıldı.

EĞİTİM KADROSUNA TEŞEKKÜR

Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinin Sakarya Şubesi’nin mezuniyet töreninde konuşan Başkan Vekili Altekin, sözlerine Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün selamlarını ileterek başladı. Vekil Altekin, “Sakarya Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak 2023-2024 öğretim yılını başarı ile tamamlamanın buruk sevincini yaşıyoruz. Çocuğunuz anaokuluna başladığı gün minik yürekleri sevinç ve heyecanla doluydu. Tam 9 ay boyunca biz büyüklerin bile bazen erken kalkmaya isyan ettiğimiz zamanlarda onlar küçük bedenleriyle ve uykulu gözlerle bıkmadan usanmadan ve her gün muhteşem bir enerjiyle okula koştular. Bizler neşelerini, sevinçlerini paylaşarak çoğalttık. Hüzünlerini ise kendi hüznümüz kabul edip azalttık. Sevgili anne ve babalar, çocuğunuzu bize büyük bir heyecanla ‘Acaba alışabilecek mi?’ kaygıları ile teslim ettiniz. Eğitim kadromuzla birlikte bizler, Mesut Başkanımızın, söylediği gibi dini, dili, ırkı ne olursa olsun iyi insanlar iyidir, sözünü şiar edinerek evlatlarımızı vatanını milletini bayrağını devletini seven iyi insanlar olarak yetiştirmeyi amaç edindik. Bizler emanet ettiğiniz değerli varlıklara gücümüz yettiğince önce sevgi ve ilgimizi daha sonra bilgimizi sunduk. İleri ki yıllardaki eğitim hayatlarını sağlam temellere oturtmak için azami gayret gösterdik. Bu hedeflerde emeği geçen tüm eğitim kadromuza ve yardımcı personelimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

VEKİL ALTEKİN, BAŞARI DİLEKLERİNİ İLETTİ

 “Şimdi! Ayrılık vakti geldi. Bizler 9 ay önce teslim aldığımız emanetleri sevgiyle ve bilgiyle donatılmış olarak sizlere teslim ediyoruz.” diyerek, sözlerini sürdüren Vekil Altekin, “Eğitim yılı içerisinde yardım ve desteklerini esirgemeyen ve çocuklarının eğitimine katkıda bulunan siz değerli anne ve babalara çok teşekkür ediyoruz. Kendisi de dede olan Mesut Başkanımız, burada olmayı ne kadar çok istediğini ve olamadığı için yaşadığı hüznü de sizlere iletmek isterim. Başkanımızın en kısa sürede aramızda olmasını ve Kepez’in çocuklarının Mesut dedelerine kavuşması için yüce Türk Adaletinin vereceği hakkaniyetli kararları heyecanla bekliyoruz. Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz ile birlikte çocuklarınızın nice başarılarını sağlık ve mutluluk içinde yaşamasını diler, tüm ailelere sağlıklı yarınlar diliyoruz.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından minik öğrenciler bir yıl boyunca Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinde kazandıkları bilgi birikimlerini renkli gösterilerle sergiledi. Minikler yeteneklerini sergilerken, ebeveynlerde çocuklarıyla gururlandı. Öğrencilere mezuniyet diplomalarını Başkan Vekili Altekin, takdim etti.

Kepez Belediyesi’nin Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evleri, 2023-2024 yılında 281 mezun verdi. (Kepez Belediyesi Basın Birimi)


  • Yayımlanma Tarihi: 10 Haziran, 2024 15:35
  • Güncellenme Tarihi: 10 Haziran, 2024 15:38