Güngör: Ne varsa Manavgat’ta var

Gözde Dolayman

YÖREX’teki Manavgat standından 13 yöresel ürün tanıttıklarını belirten Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “Ne varsa Manavgat’ta var, Manavgat’ın tadı başkadır” dedi.

Gungor-Ne-varsa-Manavgatta-var_e1651131-bb9e-44be-9cd6-971fbe93e015.webp

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör, YÖREX’te açılan Manavgat standında tam mesai yapıyor. Ziyaretçilere Manavgat’ın ürünlerini bizzat tanıtan, ürünlerin özellikleri hakkında bilgi veren Güngör, “Ne varsa Manavgat’ta var. Manavgat’ın tadı var” dedi.

MANAVGAT’IN GURURU; ALTIN SUSAM

YÖREX’e katılımın çok yoğun olduğunu ve bu yıl 12.si düzenlenen YÖREX’e de katıldıklaını belirten Güngör, ATB Başkanı Ali Çandır’a bu olanağı sağladığı için teşekkür etti. Manavgat olarak 13 yöresel ürünleriin olduğunu belirten Güngör, “Manavgat susamı, muz, pasiflora, ejder meyvesi, papaya, nar, portakal, defne, keçiboynuzu, zeytin ve zeytin yağı ile mango gibi Manavgat’ta yetişen ürünlerimiz var. Defne, zeytin ve keçiboynuzu gibi ürünlerimizde coğrafi işaret çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

MANAVGAT’IN TADI BAŞKA

Manavgat’ın gururu olan Manavgat Altın Susam’ın, ismini renginden aldığını belirten Güngör, “Coğrafi işaret alan tek ürünümüz susam ve artık bizim markamız oldu. Geçen yıllara göre rekolte bu yıl daha yüksek. Manavgat’ta yetişen ürünlerimizi tanıtmak için YÖREX’in büyük katkısını görüyoruz. Ne varsa Manavgat’ta var, Manavgat’ın tadı başkadır” sözlerini kullandı.


Haber: Gözde DOLAYMAN


  • Yayımlanma Tarihi: 05 Kasım, 2023 16:12
  • Güncellenme Tarihi: 05 Kasım, 2023 16:12