Resmi açıklama… Yasak kalkıyor, 5 transfer tamam

Gözde Dolayman

Antalyaspor Futbol Şube Sorumlusu Deniz Ali Yeşil, transfer yasağını ay sonuna kadar kaldırıp, mukavele imzaladıkları 5 yeni transferin lisansını çıkaracaklarını açıkladı. Burdur kampının tam kadro başlayacağını belirten Yeşil, hedeflerinin ilk 8 olduğunu duyurdu.

Resmi-aciklama-Yasak-kalkiyor-5-transfer-tamam_dc26b29e-bb13-466e-a898-010643287ca7.webp

Antalyaspor Futbol Şube Sorumlusu Deniz Ali Yeşil, 4 haftalık yoğun çalışmanın ardından sezon öncesi hazırlıkları büyük ölçüde tamamladıklarını açıkladı. Transfer yasağını Haziran ayı sonuna kadar kesin olarak kaldıracaklarını belirten Yeşil, 5 oyuncu ile prensipte anlaştıklarını belirtti.

TRANSFER YASAĞI KALKIYOR

Takımın son durumu ile ilgili kamuoyunda yanlış bilgilerin dolaştığını ancak sorunun bulunmadığını belirten Yeşil, “Başkanımız Sinan Boztepe tüm çalışmaları tamamladı ve transfer yasağını kaldırıyor. Biri yerli olmak üzere 5 oyuncu ile anlaşmayı tamamladık ve bazıları ile resmi mukaveleyi imzaladık. Hocamız Alex’in istediği genç bir stoper ile anlaştık. Sol ve sağ açık için iki tane yabancı, orta saha için de bir tane yerli oyuncuyla anlaştık. Helton Leite ayarında ve daha genç bir kaleci ile anlaştık ve kendisi önümüzdeki günlerde Antalya’ya gelecek” dedi.

KAMP TAM KADRO BAŞLAYACAK

Satın alma opsiyonları bulunan Dario Saric ve Adam Buksa’yı kadroda düşünmediklerini belirten Deniz Ali Yeşil, “Saric’i Alex De Souza düşünmüyor. Adam Buksa’nın ise maliyeti çok yüksek. Biz 3 Temmuz’da toplanıp 3 gün tesislerde kamp yaptıktan sonra 7 Temmuz’da başlayacak Burdur kampına kadar transferleri tamamlamayı hedefliyoruz. Burdur kampına sadece golcü transferi yetişmeyebilir. Çünkü o konuda acele edip hata yapmak istemiyoruz. Ancak diğer transferlerimiz Burdur kampında takımla birlikte olacak” ifadelerini kullandı.

ALEX'İN HEDEFİ; İLK 8

Alex De Souza’nın mevcut takımı iyi tanıdığını ve her oyuncuyu en ince ayrıntısına kadar analiz ettiğini belirten Deniz Ali Yeşil, “Ayrılan oyuncular dışında futbolcu göndermeyeceğiz. Bünyamin de iyileştikten sonra rotasyon konusunda hocamızın eli daha rahat olacak. Alex De Souza ile birlikte hedefimizi ilk 8 olarak belirledik ve bunun için çok yoğun çalışıyoruz. Hocamız enerjik ve atletik bir takım yapmak istiyor” şeklinde konuştu.

Haber: Gözde DOLAYMAN


  • Yayımlanma Tarihi: 24 Haziran, 2024 12:16
  • Güncellenme Tarihi: 24 Haziran, 2024 12:16