Türkiye’nin en büyük yerli malı haftası; YÖREX

Gözde Dolayman

Türkiye’nin en büyük yerli malı haftasını ortaya çıkarmak için başlattıkları YÖREX’in bu amaca ulaştığını belirten ATB Başkanvekili Halil Bülbül, “Fuara artık e-ticaret platformları ve zincir marketler de katılıyor. Coğrafi işaretli ürün farkındalığı konusunda amacımıza ulaştık” dedi.

Turkiyenin-en-buyuk-yerli-mali-haftasi-YOREX_ce2037e9-dcf5-4262-be07-e3027637b734.webp

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanvekili Halil Bülbül, bu yıl 12’ncisi yapılan YÖREX‘in artık ulusal bir maka olduğunu söyledi. Türkiye’nin en büyük yerli malı haftasını yapmak için yola çıktıklarını belirten Bülbül, “Kıyıda köşede kalmış yöresel ürünleri ortaya çıkarmak için bu fuara başladıklarını anlatan Bülbül, bu yılki fuarda bu amaca ulaştıklarını gördüklerini söyledi.

360 ODA VE BORSA KATILIYOR

ATB olarak YÖREX’in gösterdiği aşama nedeni ile mutlu olduklarını belirten Bülbül, “Pandemi nedeni ile bir yıl ara verdiğimiz YÖREX, buna rağmen heyecanından hiçbir şey kaybetmedi. Türkiye’de 360 oda ve borsa var. Bu oda ve borsaların önemli bir bölümü YÖREX’e katılıyor. Katılımın böyle üst perdeden olması başlangıçta belirlediğimiz hedeflere ulaşma noktasında bizi çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

E TİCARET VE ZİNCİR MARKETLER

Online alışveriş sitelerinin ve zincir marketlerin YÖREX’te stant açtığına işaret eden ATB Başkanvekili Halil Bülbül, şunları söyledi: “İlk fuarda coğrafi işaret kavramı çok yaygın değildi. Bugün artık bu bilince ulaşıldı. E ticarette ve zincir marketlerin de bu konuya ilgi göstermesi çok önemliydi. Bu değerlerimizin ortaya çıkıp e ticaret platformlarının ve zincir marketlerin ilgi göstermesi bizi çok memnun ediyor. Gelecek yıllarda yöresel ürünlerimizin bu platformlarda daha çok yer edinmesini bekliyoruz”.


Haber: Gözde DOLAYMAN


  • Yayımlanma Tarihi: 03 Kasım, 2023 14:45
  • Güncellenme Tarihi: 03 Kasım, 2023 14:46