Özdemir: Pastırma Kayseri’nin değil Sivas’ın ürünü

Gözde Dolayman

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, her yıl katıldıkları fuarda hem ürünlerini tanıttıklarını hem de kendilerine özgü ürünlerin değerini artırdıklarını belirtti. Özdemir, pastırmanın Kayseri değil Sivas ürünü olduğunun altını çizdi.

Ozdemir-Pastirma-Kayserinin-degil-Sivasin-urunu_69a9cf16-6e13-4f5d-9b67-9a886c1f1368.webp

YÖREX’te stant açan ve Sivas’a özgü ürünleri tanıtan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, her yıl katıldıkları fuarda ürünlerini tanıtma ve değerini artırma fırsatı bulduklarını söyledi.

PASTIRMA SİVAS ÜRÜNÜDÜR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ve Sivas Ticaret Borsası olarak her yıl YÖREX’e katıldıklarını belirten Özdemir, “Her ne kadar Kayseri ve Kastamonu sahiplense de Kayseri pastırmamız var. Türkiye’nin her yerine yayılan pastırma ustaları hep Sivas’tan çıkmıştır. Peskütan çorbası, madımak yemeği, sivas köftesi meşhur. Köftemizin diğer köftelerden farkı, içinde hiçbir katkı maddesinin olmaması. Şeker pancarı sapından yapılan pezük turşumuz var” şeklinde konuştu.

TANITIP DEĞERİNİ ARTIRIYORUZ

YÖREX’e her yıl katıldıklarını ve bunun da faydasını gördüklerini belirten Özdemir, şunları söyledi: “Buraya ilk başkan itibaren katılıyoruz. Coğrafi işaretli ürünlerimizin ön plana çıkması konusunda YÖREX’in büyük katkısını görüyoruz. Ürünlerimizi hem tanıtıyoruz hem de değerinin artmasını sağlıyoruz. YÖREX’i düşüen, düzenleyen ve gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz”.


Haber: Gözde DOLAYMAN


  • Yayımlanma Tarihi: 02 Kasım, 2023 17:58
  • Güncellenme Tarihi: 02 Kasım, 2023 17:58