İzmir’in yöresel ürünleri YÖREX’te ticaret hacmini artırdı

Görkem Dellal

Boyozu, tulum peyniri ve lokması ile ön plana çıkan İzmir, YÖREX’te açtığı stantta ürünlerinin bilinirliğini ve ticaret hacmini artırma fırsatı buldu. İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Gökhan Tuncer, fuarı düzenleyen ATB ve ATSO’ya teşekkür etti

Izmirin-yoresel-urunleri-YOREXte-ticaret-hacmini-artirdi_53d6adfb-6c1b-48ab-bc9e-9391dbbd22de.webp

İzmir ve bölgesine ait ürünler ile YÖREX’e katılan İzmir Ticaret Borsası, coğrafi tescili yapılmış ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Lokması, tulum peyniri ve boyozu ile bilinen Türkiye’nin üçüncü büyük ili İzmir, YÖREX’i düzenleyen Antalya Ticaret Borsası’na ve ilgi gösteren Antalyalılara teşekkür etti.

YÖREX, BİLİNİRLİĞİ ARTIRIYOR

İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Gökhan Tuncer, ürünlerimizi tanıtma fırsatı verdiği için Antalya Ticaret Borsası’na (ATB) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na (ATSO) çok teşekkür ettiklerini belirterek, “Çok güzel bir fuar geçiriyoruz. Katılımın yoğun olması bizi çok memnun etti. İzmirimize ait coğrafi işaretli şambali, lokma, tulum peyniri, boyoz gibi temel ürünlerimiz var. Üzün ve incir ticareti ağırlıklı olarak İzmir’de yapılıyor. Pamukta da söz sahibiyiz. Sütçülükte te İzmir önemli bir lokasyon. YÖREX, bu ürünlerimizin bilinirliğini artırıyor ve doğal olarak ticaret hacmimiz de artıyor. Tekrar bu fuarı düzenleyen kurumlara ve ilgi gösteren tüm Antalyalılara teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek yıllarda yine ve daha geniş katılımlı olarak düzenlenir ve biz de katılırız” ifadelerini kullandı.

Haber: Görkem Dellal


  • Yayımlanma Tarihi: 05 Kasım, 2023 15:18