ANTGİAD'dan anlamlı toplantı

Ceren Başbay

Antalya Genç İş Adamları Derneği (ANTGİAD) Kasım Ayı üye toplantısında “Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılında Çok Boyutlu Kadın Yoksulluğu” konusunu ele aldı. 

ANTGIADdan-anlamli-toplanti_c945ce78-04f1-4cac-beeb-ea2c4a070dc2.webp

Antalya Genç İş Adamları Derneği (ANTGİAD) Kasım Ayı üye toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, "Kadının ve erkeklerin gün bu toplantıda dahi eşit ve bir arada olmasına imkan sağlayan, kadınlarımız için seçme ve seçilme kanunu çıkaran cumhuriyetimizin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür ediyorum." dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından toplantı konuğu Akdeniz Üniversitesi Ekonometri Bölümü, Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) YK Üyesi Doç. Dr. Mehmet Zanbak TUBİTAK Projesi olan “Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılında Çok Boyutlu Kadın Yoksulluğu” sunumunu gerçekleştirdi ve ANTGİAD üyelerinin kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Sunumun ardından konu ile ilgi çok değerli çalışmalarını sürdüren Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Sarvan ise “Yerli Televizyon Dizilerinin Toplumsal Cinsiyet Ve Şiddet Karnesi Proje Raporu” hakkında bilgiler aktardı. Toplantı sonuna gelinirken Başkan Osman Sert tarafından, günün anısına konuk konuşmacı Doç. Dr. Mehmet Zanbak’a teşekkür hediyesi takdim edildi ve toplantı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber: Ceren Başbay


  • Yayımlanma Tarihi: 18 Kasım, 2023 15:19
  • Güncellenme Tarihi: 18 Kasım, 2023 16:25