Vergisiz cep telefonu başvuru işlemleri başladı!

Gözde Dolayman

İndirimli cep telefonu ve bilgisayar için başvurular başladı. Öğrenci önce cihazı alacak, indirim tutarı ise yapacağı başvuru sonrası hesabına yatacak. GSB tarafından sağlanan şartları sağlayan adaylara 4.500 TL ödeme yapılacak.


Vergisiz-cep-telefonu-basvuru-islemleri-basladi_be2d45b0-4e98-4104-ae56-8cabfe8b4a10.webp

Vergisiz cep telefonu başvurusu yapmaya hazırlananlar değerlendirme şartlarını merak ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre öğrencilere cep telefonu satış bedelinin yüzde 44.44'ü, bilgisayar cihazının ise yüzde 16.66'sı destek olarak verilecek. Destek tutarı fatura kesim tarihini takip eden ayın 20'sinde öğrencinin hesabına aktarılacak. Yani telefon ya da bilgisayar satın alan gençler, bunu beyan ettikten sonra yardım desteği alacak. Ücretsiz internet için de 2 ay içinde başvuru şart. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği ve heyecanla beklenen Genç Teknoloji Destek başvuruları başladı!" ifadelerini kullandı.

ŞARTLARI SAĞLAYANLARA 4 BİN 500 TL ÖDEME

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından sağlanan şartları sağlayan adaylara 4.500 TL ödeme yapılıyor. Açıköğretim fakültelerinde eğitim alan öğrenciler vergi indiriminden yararlanamayacak. Uygulama örgün eğitim alan öğrencileri kapsıyor. Bakan Osman Aşkın Bak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada başvurulara ilişkin detayları açıkladı. Başvurunun kabul edilmesi üzerine mobil telefon cihazının nihai satış bedelinin yüzde 44,44’ü, karşılanacak. Vergi indirimi olan tutar Bakanlık tarafından öğrencinin bildirmiş olduğu IBAN numarasıyla hesabına aktarılır ve bilgilendirme sistem üzerinden sağlanır.

Peki, vergisiz cep telefonu başvurusu ekranı nerede? Vergisiz cep telefonu başvurusu nasıl yapılır? İşte, vergisiz cep telefonu başvuru ekranı…

Başvuru ve detaylar http://gsbbiz.gsb.gov.tr ve GSBBiz mobil uygulamasında olacak.


  • Yayımlanma Tarihi: 17 Kasım, 2023 12:39
  • Güncellenme Tarihi: 17 Kasım, 2023 12:39