MATSO, YÖREX'te Manavgat'ın yöresel ürünlerini tanıtacak

Demirören Haber Ajansı (DHA)

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Antalya Expo Center'da 2- 5 Kasım tarihlerinde 12'ncisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı'ndaki (YÖREX) standında Manavgat'ın yöresel ürünlerini tanıtacak.

MATSO-YOREXte-Manavgatin-yoresel-urunlerini-tanitacak_575bd688-350a-46e2-a835-21675ac3518a.webp

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle yöresel ürünleri ekonomiye kazandırmak, yerinde istihdam ve kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla bu yıl 2-5 Kasım tarihlerinde EXPO Center'da düzenlenecek 12'nci Yöresel Ürünler Fuarı'na MATSO da Manavgat'ın yöresel ürünleri ile katılıyor. Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturacak fuar için MATSO yönetimi hazırlık çalışmalarını tamamladı. Manavgat ürünlerinin yer aldığı şık tasarımlı MATSO standında Manavgat bölgesinde yetişen yöresel ürünler yer alarak tanıtılacak.

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, YÖREX'in, yöresel ürünlere coğrafi işaret almak ve markalaşma açısında önemli olduğunu belirterek, hem Manavgat'ın yöresel ürünlerinin markalaşması hem de ürünlerinin böyle bir fuarda tanıtılmasının önemli olduğunu kaydetti. 

BAŞKAN GÜNGÖR, MANAVGAT HALKI VE ODA ÜYELERİNİ DAVET ETTİ

Fuarda coğrafi işaret aldıkları Manavgat altın susamı başta olmak üzere birçok yöresel ürün tanıtacaklarını anlatan Başkan Güngör, "Coğrafi işaret aldığımız Manavgat altın susamımız başta olmak üzere Manavgat portakalı, Manavgat zeytin yağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu ürünlerimiz tanıtacağız. Yöresel ürünlerimizi Manavgat'ın yöresel ürünlerini 'En iyisi Manavgat', 'Manavgat'ın tadı var', 'Bizim tadımız başka', 'Ne varsa Manavgat'ta var' sloganları ile tanıtacağız. Ürünlerimize coğrafi işaret almak için bu tür fuarların önemli olduğunu düşünüyoruz. Fuara tüm Manavgat halkımızı davet ediyoruz" dedi.

(DHA)


  • Yayımlanma Tarihi: 31 Ekim, 2023 13:18
  • Güncellenme Tarihi: 31 Ekim, 2023 17:05